NİCE 100'ÜNCÜ SAYILARA

Dijitalleşen dünyada yazılı basın işine girmek büyük cesaret ister. 9 yıl önce bu atılganlığı gösteren Bayram Medya Grubu, Business Life'ı çıkarmaya başladı. Derginin yayımlanması için fedakârlıkta bulunanlar, cansiparane çalıştı. Ekonomik darboğazlarda dahi her ay düzenli olarak okurlarıyla buluştu. Şimdi 100. sayımızın haklı gururunu yaşıyoruz.

‘İŞ DÜNYASINA YÖN VERENLERİN DERGİSİ’YİZ
“Çizginiz nedir?” sorusuna cevabımız, “İş Dünyasına Yön Verenlerin Dergisi” mottomuzda gizli. Vizyonumuzla ilgili, “Sıkışmışlığının dışında kalıp, güncelliğin içinde boğulmadan; ancak ondan da kopmadan, insana dair gelişmeleri incelemek” şeklinde bir özet de geçmek mümkün.

DEMOKRASİYE VE ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLILIK
Tüm bunları yaparken bağımsız kalınması da en büyük başarı kriteri. Tek bir kesimin değil, çoğunluğun sesi olan Business Life, evrensel değer üreten markalarımızla, kıymetli iş insanlarımızla ve elbette okurlarıyla büyüdü. Onların desteğiyle bugünlere geldi. “Bağımsızlık” çizgisine bağlı kalırken, Cumhuriyet, demokrasi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinden yana taraf oldu.

TARAFSIZ YAYIN POLİTİKASI
Business Life, gelişmeleri her daim, tarafsız yayın politikasına bağlı kalarak analiz etti, ediyor. Birçok hususta binlerce makaleyi, farklı ve seçkin kalemlerden okuma fırsatı verdi. 100’üncü baskıya dek, yayın kuruluna, Türkiye’nin önemli akademisyenlerini kattı. Haber, inceleme ve söyleşi gibi içerikleri, özel araştırma listeleriyle zenginleştirdi.

NİSAN 2019’DA ZENGİN İÇERİK
Nisan 2019’da kapak konusu olarak “Perakendenin Yeni Dönem Global Rotası”nı ele aldık. “Röportaj” konuğumuz, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin… “İş Dışı Yaşam”da Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nı işledik. “İK’da Değişim Hareketi”ne eğilirken, “Finans” başlığında “Ekonomik darboğaz, sanayimize nasıl yansıdı?”ya yanıt aradık. “Yazılım Sektörü, Şirketleri Yarına Nasıl Hazırlıyor?” dosyamız da yeni ufuklara kapı araladı.

SAĞLIK, KİTAP, DİJİTAL…
“Sağlık” kuşağında “Kişisel Bakım, Kişisel Gelişimi Nasıl Tetikliyor?” dedik. “İş’te Kitap”ta Murat Yeşildere’nin “Eyvah CEO Doğuruyor!”unu da yazdık. “Dijital”de “Verimizi Nasıl Korumalıyız?” sualinden yola çıkarken, yapay zekâ gerçeği üzerinde durduk. Sektör sayfalarında güncel ve ülke ekonomisine yön veren şirketlerden haberleri değerlendirdik.

NİCE 100. SAYILARA…
İş ortaklarımızla her geçen gün artan bağda köprü görevi üstlenen Business Life, sürekli değişim ve gelişim kaydederek aynı emek ve özveriyle sizlerle buluşmaya devam edecek. Aramızdan ayrılan dostlarımız da olmak üzere değerli ekip arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, sesimiz oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz. Business Life ailesinde yer almanın gururuyla; sevgiyle kalın. Nice 100. sayılara...

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.4.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları