GURURLUYUZ, SORUMLUYUZ...

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz 'Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO' araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Anket, listeye giren CEO'lar, okur geri bildirimleri ve 'BUSINESS 500' listesi arasından belirlenen 280 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşti. Zirvedeki isim değişmedi.

Business Life’ı 9 yıl önce çıkarmaya başlayan Bayram Medya Grubu, Nisan 2019’da 100. sayıya ulaşmanın gururunu yaşadı. “İş Dünyasına Yön Verenlerin Dergisi” mottosuyla, sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Her ay raflarda yer alan düzenli bir yayım organı için büyük fedakârlık yapan ekip arkadaşlarımıza, bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeni hedeflere yelken açacağımız 101’inci baskımızda, yani Mayıs 2019’da neler mi var? İlgiyle okuyacağınız 116 sayfa... 

EN GÜÇLÜ 50 CEO’DA ÇARPICI SONUÇLAR
Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO” araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Anket, listeye giren CEO’lar, okur geri bildirimleri ve “BUSINESS 500” listesi arasından belirlenen 280 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşti. Zirvedeki isim değişmedi: TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener… En çarpıcı detay ise kadın CEO oranının %12’den, %6’lık artışla %18’e yükselmesi...

DUAYENLERDEN ALTIN ÖNERİLER
“Liderlerden ‘Genç’ Tavsiyeler” başlığında duayenler, zirveye çıkmanın ipuçlarını ve deneyimlerini paylaştı. Başarı için sahip olunması gereken özellikleri sıralarken, yaratıcılık kadar anlamlı ve ülkeye yararlı işler yapmanın ayrıcalığına dikkati çekti. 

BU YANITLAR MUTLAKA OKUNMALI
“İK Liderlerinden ‘Yıldız’ Kriterler” araştırmamızda; Şengül Atalay, Sinem Cesur, Ebru Anıldı, Dilara Oğur, Seyfettin Sağlam, Nursel Ölmez Ateş, Atilla Saman ve Gökhan Asok’tan okunabilirliği yüksek yanıtlar aldık. “CMO’lar Hangi Kör Noktalara Işık Tutuyor?” derken Canan Soysal, Aysel Özaltınok, Ayşegül Bahçıvanoğlu, Tolga Bizel ve Gökhan Erol konuştu. 

BANKALARIN BİLANÇOLARI…
Bankalar, 2019’un ilk üç ayına ilişkin faaliyet sonuçlarını açıkladı. Peki! “Türkiye Ekonomisi Hassas Hattan Geçebilecek mi?” Finansal tablolara ilişkin TSKB, TEB, Garanti Bankası, Akbank, Türkiye Finans ve VakıfBank cephesinden görüşlere yer verdik. 

DEĞERLİ SÖYLEŞİ KONUKLARI
Röportaj konuklarımız arasında Orka Vitals Genel Koordinatörü Ahu Orakçıoğlu da bulunuyor. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’nun kıymetli eşlerinden, arılardan gelen şifa ve sağlık iksiri ‘Apivital’i dinledik. Boreas ise Türkiye’de üretilen, A+ segmentte bir klima santrali markası... Açık Grubu’nun finansal kabiliyetinden yararlanan Boreas A.Ş.’yi de tecrübeli Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu anlattı.

ÜÇÜNCÜ KUŞAK SABANCI’NIN TUTKUSU…
“Life Style”deki misafirimiz, merhum Sakıp Sabancı'nın üçüncü çocuğu olan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı… Sevil Hanım, babasından miras kalan at sevgisini, kızı Melisa Sabancı Tapan’a da aşıladı. 

BOYNER’LER “İŞ’TE KİTAP”TA
Editör Yardımcımız Mehmet Tufan’ın köşesi “İş’te Kitap”ta Eski TÜSİAD Başkanı ve Boyner Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Nazlı Boyner ile eşi Boyner Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner var. “Dijital” kuşağımızda “Bulut Teknolojisi, İşletmeler İçin Neden Önemli?” ve “Kimlik Avı Saldırılarından Korunmanın Yolları” sorularının cevaplarını yakalayacaksınız. Keyifli okumalar…

Yayın Edİtörü
SAMİ ALTINKAYA

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.05.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları