SOSYALLEŞİN...

Öncelikle istatistiksel veriler masaya yatırıldı. Anketimiz ayrıca, başta okur geri bildirimleri olmak üzere, medya dünyasının temsilcileri, yapımcılar, reklamcılar ve elbette ?BUSINESS 500? listemizin katkılarıyla gerçekleşti.

Günümüzde sürdürülebilir büyümeden bahsetmek isteyen şirketler, sosyal medyayı ve interneti etkin kullanmamak zorunda. Ancak bu alana, hangi departmanların farklılık yaratmak için başvuracağı önem kazanıyor. Bu hususa daha çok eğilenlerin, gelirlerde rakiplerinden daha çok büyüdüğü gerçeği yadsınamaz. Dolayısıyla, dijitalleşme çağında süreçlerin mutlaka yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. 
    ***
Bu bilinçten hareketle biz de “Türkiye’nin En Sosyal 100 Şirketi” araştırmasını gerçekleştirdik ve sonuçlara Temmuz 2019 sayımızda yer verdik. İlk 100’e girenler, çeşitli parametrelere göre değerlendirildi. Öncelikle istatistiksel veriler masaya yatırıldı. Anketimiz ayrıca, başta okur geri bildirimleri olmak üzere, medya dünyasının temsilcileri, yapımcılar, reklamcılar ve elbette “BUSINESS 500” listemizin katkılarıyla gerçekleşti.
    ***
“Rehavet” kavramını tetikleyen yaz aylarına denk gelen 103’üncü sayımızdaki ikinci konu başlığımız, CEO’ların zaman yönetimi. “CEO’lar Tempoyu Nasıl Delege Ediyor?” başlığı altında; Mehmet T. Nane, Nihat Kırmızı, Jaklin Güner, Süer Sülün, Tolga Gürkan, Fırat Kuruca ve Cüneyt Ağca gibi değerli isimlere kulak kabarttık.
    ***
“İnsan Kaynakları”nda bu ay C-Suite yöneticilerin nasıl yetiştiğine yanıt aradık. C seviyesindekilerin kariyerlerine odaklandığımızda; iş hayatında farklı pozisyonlarda görev aldıklarını ve birçok tecrübe edindiklerini gözlemliyoruz. Dilara Oğur, Osman Alptürer, Taner Şimşek ve Ahmet Hakan Arslan anlattı...
    ***
Finans dosyamız, CFO’ların strateji deneyimi üzerine... Yıkıcı teknoloji çağı, bu bölümdeki yöneticilerde aranılan kriterleri de değiştirdi. Eski CFO’ların sadece yüzde 5’inin CEO unvanını alması ise çarpıcı bir detay olarak kayıtlara geçti. Nihal Kanay, Erkut Açıl, Tülin Mede Esmer, Önder Şenol, Çağdaş Demirağ ve Serkan Ercin, deneyimlerini paylaştı.
    ***
Tatil dönemine rastlayan “Lifestyle” içeriklerimize gelince... Bir yelkenlide doğa, donanım ve mürettebat disiplini olmadan yaşayamazsınız. Birçok iş insanımız da stresten, bu tutkularıyla bir nebze kurtuluyor. İşte birkaçı; Halim Ramazanoğlu, Esra Öter, Kerim Sabuncuoğlu, Bernard Arkas, Ferit Şahenk... Denizden bahsetmişken karayı atlamak olmazdı. Motosikletlerini özgürlüğe sürenlerin keyifli anılarını dinledik; Göktuğ Gür, Cevat Kazma, Koray Yavuzer, Gökhan Hasan Gökmen... 
“Teknoloji”de ise endüstriyel bilgisayarlar ve makinelere yönelik siber tehdide dikkati çektik. Keyifli okumalar...

BUSINESS LIFE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
SEYFETTİN BAYRAM

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.7.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları