DÜŞÜNCEN DEĞİŞİRSE KADERİN DEĞİŞİR

2014 yılında kaleme aldığı 'Ben Marka Olsam' adlı kitabıyla geniş bir okur kitlesine seslenen NLP (Bilinçaltı) Uzmanı ve Marka Danışmanı Didem Moralıoğlu, "Düşüncen Değişirse Kaderin Değişir" ile tekrar gündemde. 21. yüzyılın dinginliğe ve huzur arayışına mahkûm tüm zihinleri için kaleme alınan ve kadim öğretilerden faydalanarak şekil alan bir yol haritası gibi görebileceğimiz kitap, önce sorgulayıp sonra öğütlemeyi tercih ediyor ki, asıl farkı yaratan da bu nokta...

- 2014 yılında kaleme aldığı “Ben Marka Olsam” adlı kitabıyla geniş bir okur kitlesine seslenen NLP (Bilinçaltı) Uzmanı ve Marka Danışmanı Didem Moralıoğlu, “Düşüncen Değişirse Kaderin Değişir” ile tekrar gündemde.
21. yüzyılın dinginliğe ve huzur arayışına mahkûm tüm zihinleri için kaleme alınan ve kadim öğretilerden faydalanarak şekil alan bir yol haritası gibi görebileceğimiz kitap, önce sorgulayıp sonra öğütlemeyi tercih ediyor ki, asıl farkı yaratan da bu nokta...

KADER GAYRETE AŞIKTIR
- Her gün yeni meslekler ortaya çıkıyor, gençlerin iş yaşamına bakışı farklılaşıyor. Artık işyerlerinden değil, evden veya kafeden çalışmak önem kazanıyor. Yeni dünya düzeni sadece kavramlarıyla değil, yeni iş modelleriyle de yaşamımızı etkiliyor. 
VUCA, duygusal zeka, X kuşağı, Z kuşağı ve daha pek çok yeni kavramıyla dijital dünya, iş yaşamını avucunun içinde tutuyor. Bülent Yar, kendi deneyimlerinden ve başarılı iş insanlarının öykülerinden de örnekler vererek, iş dünyasının değişen dinamiklerine karşı neler yapılması gerektiğini anlatıyor.

RUHUN DOYSUN
- Arçelik’in üst segment markası Grundig’in tüketim bilinci oluşturmak, israfı azaltmak ve doğaya dönük bir yaşama ilham vermek amacıyla sürdürdüğü “Ruhun Doysun” platformunun en yeni üyesi Ruhun Doysun “dergi-kitabı”nın ilk sayısı çıktı. Macahel, Boğatepe, Göbekli Tepe izlenimleri, kavılca buğdayıyla göçü tersine çeviren İlhan Koçulu; Gökova Körfezi’ndeki balıkları, balıkçıları kurtaran Zafer Kızılkaya; atıksız mutfak ve tasarım deyince ilk akla gelen isimlerden Gönül Paksoy; yemek ve sağlıkla ilgili bilgileriyle Mehmet Tekinel, konukluklarıyla keyifli olduğu kadar düşündürüyor.

ERİL BERİL’DEN AFRODİT’E
- Sevgili güzel kadın,
Bu kitabı okumalı mısın? Şimdi bir saniyecik gözlerini kapa. Elini karnına koy, ya da kalbine. Bedeninden gelen sese kulak ver… Sana ne söylüyor?
Yoksa zihnin mi konuşmaya başladı? Sana “Bırak bu Afrodit ayaklarını, dişilik de ne? Başına iş mi açacaksın? Öyle kırıtmayla, göz süzmeyle harcayacak vakit yok” mu diyor?
Ya da “Ben biraz kitabın içine bakayım yahu” mu?

BUZ VE KAZAK
Satış nedir?
Ne yapsan satar?
Benim anlatım tarzım, maalesef yarı Türkçe / yarı İngilizce değil! Yani size sürekli “sasteynibıl satış”, “releyşınşip” vb. kelimeler kullanmayacağım.
Bu kitabı zevkle okuyabilmen için yaşanmış örneklerle ve günlük anlatım diliyle yazdım. İçinde hemen kullanabileceğin teknikler var.
Oku! Uygula! SAT!

BİYO-İNOVASYON
- Sivrisinekleri yakalayan floresan lambanın işleyişine ilham veren etçil bitkiler…
Uzay araçlarının suya inişlerine yardımcı olan çam ağaçları…
Dış cephe kaplama malzemelerine ilham veren lotus çiçeği…
Ayçiçeğine benzer bir yapıyla oluşturulan güneş panelleri…
Biyo-İnovasyon, doğayı inceleyip ondan esinlenerek insanların problemlerine etkili, kalıcı ve sürdürülebilir çözümler sunmayı amaçlayan bir bilim dalıdır. Aynı adlı bu kitap, 9 örnek olaydan yola çıkarak ihtiyacımızı karşılayacak yeni ürünleri nasıl tasarlayacağımızı ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. 


DÜŞÜNCELER/İŞLER
- Düşünceler/İşler, Türkiye modern mimarlık tarihinin kurucularından Nevzat Sayın’ın “yaşamsal uğraş”ı olarak adlandırdığı üretimini bir araya getiriyor. 
Kütle, topografya, “mimarlığın temel meselesi” olan etkileyici bir atmosferin peşindeki projeler; teknik çizimler, fotoğraflar ve metinlerle destekli olan kitap, Sayın’ın son 15 yıllık üretiminin arşivi.

 

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.07.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları