TÜRK İŞ KADINLARI İLE UZAK DOĞU ARASINDA GÜÇLÜ BAĞ

Hong Kong ve Çin'in en etkin iş insanlarını bünyesinde barındıran "The Better Hong Kong Foundatıon"ın 30'a yakın üyesi; Türk iş dünyası temsilcileri ve ilgili devlet yöneticileriyle bir araya geldi. 23-28 Eylül arasında İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirilen 5 günlük Türkiye ziyaretinde yatırım fırsatları incelendi.

Hong Konglu iş insanlarına Hang Lung Properties Yönetim Kurulu Başkanı ve Better Hong Kong Vakfı Başkanı Ronnie Chan liderlik etti. Toplantılar; Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Esas Sosyal Kurucular Kurulu Başkanı & Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Üyesi Emine Sabancı Kamışlı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören, Arbeta Turizm Yönetim Kurulu Başkanı & TİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Seniha Ece Kurdoğlu ev sahipliğinde ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle gerçekleştirildi. Türkiye’nin yatırım potansiyeli ve avantajları, yabancı sermaye girişi, vergilendirme koşulları, geçmişten günümüze Çin-Türkiye tarihi gibi bilgiler paylaşıldı.

ESAS HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI & ESAS SOSYAL KURUCULAR KURULU BAŞKANI EMİNE SABANCI KAMIŞLI: ÜLKEMİZİ KEŞFETMEYE DAVET EDİYORUZ
Stratejik konumu açısından çok önemli bir ülkeyiz. Yüzyıllardır medeniyetlerin buluşma noktası. Hong Konglu iş insanlarını, Türkiye’nin potansiyelini keşfetmeye davet ediyoruz. Hong Kong’da Better Hong Kong Vakfı Başkanı Ronnie Chan ile başlayan dostluğumuz, 2 sene sonra İstanbul’da 30 kişi olarak genişledi. Temennim Hong Kong-Türkiye iş birliğinin katlanarak güçlenmesi.

DOĞAN HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ: ORTAK ANLAYIŞ, YENİ İŞ FIRSATLARINI GETİRECEK
Ülkeleri yakınlaştıran ve ilişkileri güçlendirmede en önemli etken, kurulan köklü dostluklar. Hong Kong’dan ülkemizi ziyarete gelen heyetle yaptığımız iş toplantıları, Türkiye, Hong-Kong ve Çin iş insanlarının birbirlerini daha iyi anlamalarına imkân verdi, dostluklarımızı güçlendirdi. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde burada başlayan ortak anlayış, yeni iş fırsatları ve iş birliklerini beraberinde getirecek.

THE BETTER HONG KONG FOUNDATION İCRA KURULU BAŞKANI RONNIE CHAN: TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ
Hong Kong yüzölçümü olarak belki ufak; ama ticaret ve finans alanında dünyanın önemli bir merkezi. Türkiye’nin potansiyeline inandığımız için buradayız. Türkiye’nin gerek kültürel ve gerek ekonomik değerlerini keşfetmekten büyük memnuniyet duyuyorum.

TEMASTA BULUNULAN ŞİRKETLER VE STK’LAR:
Esas Holding, Doğan Holding, Fiba Holding, Demirören Holding, Arzum, Kalyon Grup, Limak, Netaş, ICBC Türkiye, Astaş Holding, TAB Gıda, Kordsa, Blu TV, Esas Ventures, Sanko Holding, Alarko Holding gibi Türkiye’nin önde gelen şirketleri. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), İstanbul Sanayi Odası (İSO) gibi STK’ların yönetimleri ve yöneticileri...


(Soldan sağa) Dr. Zöhre Kurt, Dr. Gamze Dereli Can, Dr. Seçil Vural, L'Oréal Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Bige Mercan, L'Oreal Türkiye Genel Müdürü Laurent Duffier, Doç. Dr. Aydan Dağ, Dr. Serap Erkek, Dr. Bilge Güvenç Tuna.

İŞTE, 2019'UN BİLİM KADINLARI
L’Oréal Türkiye’nin, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğiyle 17 yıldır başarıyla devam ettirdiği “Bilim Kadınları İçin” programında, 2019’un kazananları belirlendi. 75 bin TL bursla ödüllendirilen 6 bilim kadını; akademik özgeçmişi, proje katkısı, uygulanabilirliği, yeniliği ve sürdürülebilirliği gibi kriterlerle bağımsız jüri tarafından seçildi.

MALZEME BİLİMLERİ:
- Doç. Dr. Aydan Dağ Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi
- Dr. Bilge Güvenç Tuna Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
- Dr. Zöhre Kurt Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi
YAŞAM BİLİMLERİ:
- Dr. Gamze Dereli Can Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı
- Dr. Seçil Vural Koç Üniversitesi Hastanesi, Dermatoloji Bölümü
- Dr. Serap Erkek İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Biyotıp ve Genom Merkezi Öğretim Üyesi

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.10.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları