ŞİRKETLER YILDIZ ÇALIŞANLARINI NEDEN KAYBEDER?

"Şirketler yıldız çalışanlarını neden kaybeder? Şirketler yıldız çalışanları nasıl elde tutar?" Ütopyalardaki gelecek geldi; insanın da teknolojiyle birlikte dönüşmesi kaçınılmaz. Peki, şirketler ve sahip oldukları insan kaynakları buna ne kadar hazır?


- “Yıldız Çalışan” kavramı, iş dünyasındaki değişimi ve yenileşmeyi teşvik eden, kendisine ait yeni bir iş modeli kuran ve çalıştığı kurumun hem vizyonunu geliştiren hem de sabit iş düzeninin olabildiğince kusursuz işlemesine en önemli katkıyı sunan iş profesyonellerini kapsıyor.  Sanayi 5.0 ve yapay zekâ uygulamaları kapımızda olsa da dünyadaki işverenler yetenek açığıyla karşı karşıya. Çünkü teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin iş dünyasındaki en değerli unsur “Yıldız Çalışan”lar... 
Canan Duman, 20 yıllık profesyonel deneyimi, yaptığı araştırmalar ve edindiği bilgiler doğrultusunda, iş dünyasının en güncel sorularına yanıt arıyor: “Şirketler yıldız çalışanlarını neden kaybeder? Şirketler yıldız çalışanları nasıl elde tutar?” Ütopyalardaki gelecek geldi; insanın da teknolojiyle birlikte dönüşmesi kaçınılmaz. Peki, şirketler ve sahip oldukları insan kaynakları buna ne kadar hazır?
Yazar: Canan Duman
Yayınevi: KANON Kitap
Yayım Tarihi: 2018-11-14
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 234


BENİM ADIM CAN
Hayat, aç kapılarını, ben geldim... / Hayat tam da istediğim gibi, hayâl ettiğim şekilde akmadı. Sonuçta öyle olması gerektiğinin, tekâmülümün ve bugünkü ben için tüm yaşanmışlıklarımın bir basamak olduğunu anladım. Onlar olmasa bugünkü benin, benden bir eksik olacağını kabul ettim ve böylece hafifledim. / Hande Mistili
Uzun yıllar büyük şirketlerde görev yaptıktan sonra bir iç yolculuğa çıkan ve hayatının rotasını baştan çizen Hande Mistili, kendi serüvenini ve öğretisini bu kitapta anlatıyor. Benim Adım Can, kişisel gelişim evreninde yepyeni bir anahtar. Hayatının kontrolünü eline almak isteyen cesur yürekler için…
Yazar: Hande Mistili
Yayınevi: DOĞAN NOVUS
Yayım Tarihi: 2019-09-18
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 236

BU DA NEREDEN ÇIKTI?
- “Bu Da Nereden Çıktı?” Tuba Köseoğlu Okçu’nun başlarda sosyal medyada sınırlı bir çevrede başlattığı “bilgi koleksiyonculuğu”nun ikinci ürünü. Tarihten bilime, popüler kültürden sanata geniş bir yelpazede tüm bildiklerimize yeni ve sorgulayıcı bir gözle bakmamızı sağlıyor. Araştırmayı seven, doğru bilginin peşinde olanların severek okuyacağı kitapta “Türkçe’de mısır bitkisiyle Mısır ülkesinin adları neden aynı?”, “Boğalar kırmızı renge neden saldırır?”, “Hangi atasözlerini ve deyimleri yanlış biliyoruz?”, “Bam telimiz nerede?” gibi ilginç soruların cevapları var. Aynı zamanda okuyucuyu eğlendiriyor ve etrafına daha sorgulayan gözlerle bakmasını sağlıyor.
Yazar: Tuba Köseoğlu Okçu
Yayınevi: HÜRRİYET Kitap
Yayım Tarihi: 2019-09-30
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 248


DÜNYAYI DÖNDÜREN SATICILAR
-Satış; karşınızdaki kişinin bakış açısını, mantık, bilgi, duygusal bağlantı, dil kullanımı ile güven vererek değiştirebilme yeteneğidir, ikna sanatıdır. Bunun için kişilerin hem mantığına hem duygularına hem de ruhuna hitap etmeyi bilmelisiniz. Amaç, karşımızdaki kişiye pozitif bir hayali deneyim yaşatarak, onda bu hayali gerçek kılmaya istek duyacak motivasyonu yaratabilmektir. 
İnsanlar önce duygularıyla satın alır, sonra mantıksal bir neden bulurlar. Ürünle ilgili her şeyi çok iyi bilmek ve çok anlatmak sizi satış sanatının ustası yapmaz. İnsan ile ilgili bilgileriniz ürün bilginiz seviyesine ulaştığında gerçek satışçı oldunuz demektir.
Yazar: Barış Ak
Yayınevi: CİNİUS YAYINLARI
Yayım Tarihi: 2019-10-03
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 165


İYİ MİSİN?
- Her gün bu soruyu kaç kez duyuyorsun? Nasılsın? İyi misin? Ve cevabın hep aynı, “İyiyim”! Hayâl kırıklığı yaşadığında, üzüldüğünde, ümitsizken, mutsuzken, iyiyken, kötüyken dışarıya karşı hep iyisin. Gerçekten iyi misin? Dilimiz alıştı bir kere “İyiyim” demeye. Kimseye hatta kendimize bile yaralarımızı göstermemeye. İçinde yaşattıkların, ruhun ne alemde? Dilin “İyiyim” derken, yüreğin ne alemde? Bu kitap iyi olman, iyi hissetmen, en iyiyi yaşaman için yazıldı. 
Hayatını tamamen değiştirip, istediğin her şeye sahip olman, kendinin en iyi versiyonu olman ve tüm samimiyetinle, tüm gerçekliğinle iyi olman, iyiyim diyebilmen için... Huzurun, mutluluğun, ruh ve beden sağlığın ve en iyiye kavuşman için, endişelerden kurtulman, yeni sene ulaşman için, en iyiye odaklanıp, onu yaşaman için...
“Nasılsın?” diye sorulduğunda “İyiyim”in hakkını vermen ve daha iyi olman için bugün okumaya başla. Ve unutma! Sana sadece sen ‘İyi' gelebilirsin.
Yazar: Duygu Eren
Yayınevi: CERES YAYINLARI
Yayım Tarihi: 2018-10-22
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 208


KARAR ZAMANI
- Bu kitap, bir özyaşam öyküsü olmanın ötesinde, her anı karar aşaması olan, bir girişim ve başarı hikâyesidir. Ali Şahin “Eğer bir fikri zorlarsanız, hiçbir zaman işe yaramaz. Doğanın kurallarından biri de baskının ters etki yaratmasıdır. Fikrinizin gelişmesine, büyümesine, kök salmasına ve kaynaklarını bulmasına izin vermelisiniz” diyor.
Her satır ve yeni sayfaları aralarken bir dönüm noktası karşınıza çıkacak; zorun, çelişkilerin, imkânsızlıkların aslında nasıl da çözümle buluştuğuna, kendi tarihini yazdığına tanıklık edeceksiniz. Başarı ve girişimin yolculuğuna hazırsanız “Karar Zamanı” size rehberlik edecek.
Yazar: Ali Şahin
Yayınevi: HÜMANİST KİTAP YAYINCILIK
Yayım Tarihi: 2019-10-01
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 280


DİJİTAL DÖNÜŞÜM
mLütfi Apilioğulları, her tür nesnenin internete bağlandığı, nesnelerin internetinin egemen olduğu yeni bir çağın içinde, daha çevik organizasyonlara, uçtan uca bütünsel süreçlere, çok yetkililikte insan kaynağına ihtiyacımız olduğunu gösteriyor...
Yazar: Lütfi Apilioğulları
Yayınevi: AURA KİTAPLARI
Yayım Tarihi: 2019-10-18
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 224


TÜRKİYE'DE SATIŞ
- Üniversiteyi yeni bitirdiğimde bir banka, iş teklifi için beni İstanbul’a çağırdı. İki kadının karşısına geldim. Yaşça büyük olan son derece rahat bir tavırla bacak bacak üstüne atıp “Bize kendinizi satın.” dedi. İşte olay bu! İster bu kadar direkt olsunlar, ister süslü püslü kurumsal cümleler kursunlar, insanların sizden beklediği hep bu olacaktır.
Onlara kendimi sattım; ama onlar verecekleri ilk maaşlarla kiramı ancak ödeyeceğimi söylediklerinde, zaten benim için anlamlı olmaktan çıktı. Aynı mesleği aynı şekilde yapıp da daha farklı para ve itibar kazanan iki kişi arasındaki fark ‘satış’ tır. / Saygın Sekizkardeş
Yazar: 
Saygın Sekizkardeş
Yayınevi: DORLİON YAYINEVİ
Yayım Tarihi: 2019-10-18
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 120

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.11.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları