İLHAM VEREN HİKÂYELER

Kiğılı, yeni nesil buluşma serisi "Kiğılı Talks" ile sektörüne yön veren ve fark yaratan isimleri, katılımcılarla buluşturuyor. Farklı yaş gruplarından 500'e yakın izleyicinin katıldığı etkinlik dizisine bu kez, Şerif Kaynar ve Murat Yeşildere ile birlikte konuk oldum. Panelde, insan kaynağının önemi, başarının ve liderliğin sırları masaya konuşuldu.

Erkek giyimde moda algısını değiştiren Kiğılı, insan odaklı hizmet anlayışını, kendi iş kolunda “ilk” olan “Kiğılı Talks” serisi ile taçlandırıyor. İlham veren fikirlere ve hikâyelere ev sahipliği yapıyor. Pazarlamasyon iş birliği ile profesyoneller başta olmak üzere; ekonomi, moda, yaşam, sanat ve dijital dönüşümü yakından takip etmek isteyenlerin ücretsiz katıldığı “Kiğılı Talks”, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM)’de gerçekleştiriliyor. Üniversite öğrencilerinden akademisyenlere kadar birçok kişi; medyadan pazarlamaya, teknolojiden perakende sektörüne; alanında başarılı ve duayen isimler ile bir araya geliyor.


AKİŞ GYO & MULTİNET UP BAĞIMSIZ YK ÜYESİ / YÖNETİM KURULUNDA KADIN DERNEĞİ (YKKD) YK ÜYESİ SELEN KOCABAŞ:
KOLEKTİF LİDERLİK ÇAĞINA ULAŞTIK

Her dönemin farklı dinamikleri var. Başarının püf noktalarına gelince... Olaylara faydacı bakacak olursak, fark yaratan bireyler haline gelebiliriz. Birey olarak yapamayacağımız hiçbir şey yok. Dünyayı bile değiştirebiliriz. Talepler değişirken, dünyanın başka alanlarında ve gündemlerinde bize ihtiyaç olacak. Özellikle kadınların iş yaşamında var olması, başarının tamamlayıcı faktörü olacaktır. İnamak, emek vermek, öğrenmek, odaklanmak, kendinizi özel hissetmek ve insanlara da kendilerini özel hissettirmek, sizleri başarıya götürecektir.


KORN FERRY BAŞKANI ŞERİF KAYNAR:
ŞİRKETLERİN GENÇ LİDERLERE İHTİYACI VAR

Liderliği öğrenmenin en iyi yolu, iyi bir liderle çalışmak. Gençlerin, liderliğinin farkında olması gerekiyor. Şirketlerin genç liderlere ihtiyacı var. Fark yaratmak, profesyonel yaşamda başarı için de belirleyici bir faktör. Ürettiğiniz yerde mutluysanız, sosyal hayatta da başarılı olursunuz. Dünyanın son 150 senesine bakacak olursak, refaha ve pozitife giden bir eğri var. Başarılı olmak için yeniden doğuşu deneyin. Kendinize güvenmeyi ve yeni şeyler katmayı, tebessüm etmeyi ve hoşgörülü olmayı unutmayın.


EGON ZEHNDER KIDEMLİ ORTAĞI  / TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ SAVUNUCUSU MURAT YEŞİLDERE:
İŞ YAŞAMINDA KADIN KOTASI ÖNEMLİ

Profeyonel iş yaşamında kadın kotası önemli. Yaklaşık 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde 20 il, Meclis’e kadın milletvekili yollamamış. Şu anda daTürkiye’de 51 bin muhtar adayından yalnızca 1.071’i kadın. Kadının, profeyonel yaşamın her alanında var olması hayati önem taşıyor. Liderliğe giden yola ulaşmamızı sağlayacak olan bir diğer araç, insana dokunmak. Geleceğin meslekleri değil, mesleklerin geleceğinin nereye evrileceğini doğru analiz etmek gerekiyor. Bu yolda en çok, insan biriktirin.


“Kiğılı Talks” etkinliğinde, Genel Yayın Yönetmenimiz Seyfettin Bayram ile Yayın Editörümüz Mehmet Tufan, Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem ile fikir alışverişinde bulundu.

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.03.2020 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları