"PARLAK Bİ'FİKİR"İMİZ VAR

Zorlu Holding'in sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getiren kurumiçi girişimcilik platformu "Parlak Bi'Fikir"in ilk döngüsünde yatırım alan iki girişim, ConectoHub ve AbilityPool oldu. Levent 199'daki merkezinde düzenlenen imza töreniyle Zorlu Holding, her bir takıma ortak oldu.

Zorlu Holding’in gelecek vizyonu “Akıllı Hayat 2030”un en önemli projelerinden biri olarak gördüğü kurum içi girişimcilik platformu “Parlak Bi’Fikir”in ilk döngüsünde yatırım alan iki takım, Zorlu Holding ile anlaşma imzaladı. Tören, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, üst düzey yöneticiler ve çok sayıda Zorlu Grubu çalışanının katılımıyla gerçekleştirildi. Zorlu Holding, 6 aylık zorlu bir süreç sonucunda yüzlerce fikir arasından seçilen ConectoHub ve AbilityPool’e ortak oldu. Takımlar, Zorlu Holding’den hukuk, muhasebe, finans, iletişim gibi birçok destek de alacak.


HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ EMRE ZORLU ZORLU:
FARKLI FİKİRLERE OLAN İHTİYACIMIZ ARTIYOR

İnovasyonu harekete geçiren kurum kültürümüzü, alttan gelen fikirlerle beslediğimiz kurumiçi girişimcilik ile her geçen gün daha da geliştireceğiz.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir grup olarak, değişen ve dönüşen dünyada farklı fikirlere olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artıyor. Bunun için inovasyonu harekete geçiren kurum kültürümüzü geliştirmemiz ve organizasyonun her noktasına bunu yaymamız gerekiyor. Kurumiçi girişimcilik platformumuz “Parlak Bi’Fikir” ile birlikte bu konuda ciddi sıçrama yapabileceğimizi düşünüyoruz. 
İlk döngüde gösterilen ilgi ve hep birlikte kazandığımız deneyim bizi gelecek adına umutlandırıyor. Birlikte neler yapabileceğimizi, hatalarımızı, çözümlerimizi, artı ve eksilerimizi gördüğümüz çok verimli bir süreç geçirdik. Bundan sonraki döngülerde çok daha fazla arkadaşımızın katılımı olacağına, ortaya çıkacak yenilikçi fikirlerle sadece katılan takımların değil, Zorlu Grubu’nun ve ülkemizin hep birlikte kazanacağı bir sürece şahit olacağımıza inanıyorum.

YATIRIM ALAN PARLAK FİKİRLER
CONECTOHUB:
ConectoHub, ekiplerin iş birliği içerisinde çalışmasına ve aynı anda birçok işi yürütüp takip etmesine tek uygulama ile olanak sağlayan bir iş. “Proje Yönetimi”, “Sosyal İntranet ve Kurumiçi İletişim Uygulaması” olmak üzere üç ayrı fonksiyonu bulunuyor. Çalışanlar; karışık organizasyonlara, uzun ve sıkıcı listelere son verebiliyor, projelerini takip edip görevleri atıyor ve dosyalarına kolayca erişebiliyor. Toplantılarını ConectoHub ile ayarlayıp takımlarıyla iş birliği içerisinde organize olabiliyor. Kurumiçi iletişimin tüm araçlarını tek bir platformda mobil & web tabanlı bir uygulama ile kullanabiliyor.

ABİLİTYPOOL: Kurumların çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfederek, gönüllülük yönetimini daha etkin yönetmelerini sağlayan dijital bir platform. Kurum çalışanları veya üyelerini, Sivil Toplum Kuruluşları veya yine kurum çalışanlarının veya üyelerinin oluşturduğu gönüllülük projeleriyle tek bir ortamda bir araya getiriyor. Bunu da kullanıcıların ve projelerin yetenek, ilgi, zaman planı vb. konularda uygunluklarına göre sağlıyor. Şirketler için gelecekte işveren markası olma, sürdürülebilir olma ve çalışan bağlılığı gibi konularda gönüllülük alanında dijital bir dönüşüm vaat ediyor ve şirketlerin çalışanlarını daha yakından tanımasının önünü açan bir yaklaşımla çözüm sunuyor.


ZORLU HOLDİNG MALİ İŞLER GRUBU BAŞKANI VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KOMİTESİ BAŞKANI CEM KÖKSAL:
İNOVASYONUN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ
İnsan kaynağımızın parlak fikirleri ile inovasyonun sürdürülebilirliğini sağlayarak tüm paydaşlarımız için yarattığımız değeri artıracağız.

Kurumiçi girişimcilik ile inovasyonun sürdürülebilirliğini sağlayacağız. “Akıllı Hayat 2030” vizyonumuzun bir parçası olarak, sürdürülebilir inovasyon için kurumiçi girişimliğe odaklandık. İnsan kaynağımızın yaratıcılığı ve yenilikçiliğini teşvik eden bu iş kültürü ile uzun dönemde sadece biz değil, tüm paydaşlarımız kazanacak. İnsan kaynağımızın grubumuza tutkusu ve bağlılıkları artarken, ortaya çıkan parlak fikirlerle tedarikçimizden iş ortaklarımıza kadar hepimiz için yaratacağımız ortak değer daha da büyüyecek.

VESTEL VENTURES GENEL MÜDÜRÜ METİN SALT:
STARTUP MODELİNİ İÇERİYE TAŞIMAYA BAŞLADIK 
Zorlu Grubu olarak, kurumiçi girişimcilik ile inovasyonu her çalışan için bir iş yapış biçimi haline getirerek içeriden birçok StartUp çıkarmayı istiyoruz.

Kurumiçi girişimcilik ile StartUp modelini içeriye taşımaya başladık. Vestel Ventures ile edindiğimiz tecrübeyi kurumiçi girişimciliğe taşıyoruz. Bu bizim için önemli bir avantaj. Ancak her sistem, her yapı kendi içerisinde farklı dinamiklere sahip. Kurumiçi girişimcilikte henüz yolun başındayız. Fakat ilk döngüde hep birlikte çok fazla şey öğrendik, bu konuda bir farkındalık yarattık.
 İnanıyorum ki ikinci döngüde, ilkine katılan arkadaşlarımızın da süreçte çok ciddi katkıları olacak. Onların yapacağı mentorluk ile yeni takımlarımız çok daha yenilikçi ve hızlı büyüme potansiyeli olan işler ortaya çıkaracak. Sadece yatırım alanlar değil, sürece katılan herkesin inovasyon kasları ve StartUp reflekslerinde büyük gelişme olacağına inanıyorum. Bir sonraki döngüye parlak bir fikri olduğuna inanan tüm Zorlu Grubu çalışanlarını davet ediyorum.

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.03.2020 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları