MODAYA 'ESAS'LI YATIRIM

Türkiye'de girişimcilik ekosistemini desteklemek ve gelişmesini sağlamak için önemli çalışmalarda bulunan iş insanı Fethi Sabancı Kamışlı liderliğinde, Esas Holding hissedarları olarak Ali Sabancı, Kazım Köseoğlu, Can Köseoğlu ve Kerem Sabancı Kamışlı, bireysel olarak ilk kez moda sektöründe bir Türk markasına yatırım yapıyor. Bünyamin Aydın'ın 2011 yılında kurduğu lüks ve çağdaş sokak giyim markası olan Les Benjamins'e ortak oluyor. Bu proje ile Les Benjamins ilk kez dışarıdan yatırım alıyor.


LES BENJAMINS KURUCUSU VE KREATİF DİREKTÖRÜ BÜNYAMİN AYDIN:
İNSANLARA YAŞAM STİLİ VE DENEYİMİ SUNUYORUZ
Les Benjamins, sadece bir moda-tekstil yatırımı değil. İnsanlara bir yaşam stili ve deneyimi sunan, globalde fark yaratmaya başlayan bir Türk markası. “Gerçek insanlar için yaratılan gerçek giysiler” düşüncesi ile koleksiyonlarımızı dünya çapında sergiliyoruz.

Dünyaca ünlü markalar tarafından iş birliği yapmak için en çok tercih edilen olmaktan ve ilk sırada yer almaya başlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Çalışmalarımıza güvenerek yanımızda olan, vizyonu ile de bize değer katacak Fethi Sabancı Kamışlı ve kıymetli ailesinden, ilk defa böyle bir yatırımı almaktan dolayı da çok mutluyum. Kendisi ve ailesi Les Benjamins’e değer katacak ve uluslararası arenada büyümemize katkıda bulunacak. Les Benjamins’i tercih eden en önemli ünlüler “Türk Gençleri”...


İLHAM VEREN TÜRK GİRİŞİMCİ: BÜNYAMİN AYDIN
Klişelere meydan okuyan özgün stili ile farklı kültürleri keşfe çıkıyor. Kitlelere bilinmeyenleri aramaları ve yeniden düşünmeleri için ilham veren bir Türk girişimcisi. Les Benjamins imza dokunuşlarını koruyarak, yeni aktif giyim parçaları ile beklenmedik bir tarz ortaya koyuyor. 30 yaşında. 19’undayken aklındaki en büyük hayâli olan ‘moda markası yaratma’ adımını atarak 30 parçadan oluşan baskılı tişört koleksiyonu çıkardı. 12 yıl Almanya, 4 yıl İsviçre, 4 yıl da Türkiye’deki yaşam sentezinden doğurduğu tişörtleri Londra Harrods’da satılınca, Les Benjamins’nin adı duyulmaya başlandı. 

ÖDÜLLÜ TASARIMCI
Nike’ın ayakkabı tasarlattığı 12 tasarımcı arasına giren ilk Türk. 2 mağazasının olduğu Çin’de büyümeyi ve Amerika’ya da açılmayı hedefliyor. 2019’da Puma için hazırladığı koleksiyon, Puma’nın 50 zincir mağazasının da aralarında bulunduğu dünyadaki 500 noktada satışa sunuldu. BMW, Beşiktaş, Hennessy, Nike, Apple ve Alpha Industries ile iş birliği yaptı. 2018’de “Esquire”in verdiği “Yılın Moda Tasarımcısı Ödülü”nü aldı. 2019’da “Paris Erkek Moda Haftası”nda yer alan ilk Türk modacı oldu.

JAY-Z VE RITA ORA’NIN DA TERCİHİ
Esas Ventures Kurucu Ortağı Fethi Sabancı Kamışlı’nın yönetim kurulu üyesi olarak görev alacağı Les Benjamins, büyük ilgi gördüğü uluslararası platformda en üst sıralara çıkmayı hedefliyor. Her bir ürünün, kökleri derinlere uzanan kültürel etkileri, mirası ve ritüelleri, ustalık ile çağdaş şehirlinin etrafında  konforlu tasarımlara dönüştüren estetik bir felsefeyi yansıtıyor. Les Benjamins’i Jay-Z, Rita Ora gibi dünyaca ünlü isimler tercih ediyor. İstanbul Nişantaşı'ndaki mağazasında Les Benjamins’in koleksiyonları, Nike’den Puma’ya özel seriler ve 25 teknoloji markasının ürünleri bulunuyor.


ESAS VENTURES KURUCU ORTAĞI FETHİ SABANCI KAMIŞLI:
LES BENJAMINS'E FARKLI BİR İVME KAZANDIRACAĞIZ

“Esas Aile Ofisi”nin 5 kıtada yer alan yatırımları, network gücü ve hissedarlarımızın vizyonu ile Les Benjamins’e farklı bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum. Yeni nesil sokak modası kültürünü, kendi vizyonu ile birleştirerek sunan Les BENJAMINS'NİN bir parçası olarak bu başarı hikâyesinde yer almak hem kendim hem de ülkem adına beni çok gururlandırıyor...

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.04.2020 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları