KADINLAR E-TİCARETTE DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan başkanlığında, yöredeki üreticiden globalde markalaşan girişimci kadına kadar, odağında kadın girişimcilerin ve üretimlerinin olduğu Shopstarwomen.com e-ticaret sitesi açıldı.


Sekiz  farklı kategori başlığında hizmet verecek olan Shopstarwomen.com’da, farklı yörelerden doğal gıdalar, özel tarifler, hediye önerileri, yöre hakkında bilgiler ve kadın üreticilerin, üretim yerlerinde ziyaret edileceği kültürel seyahatlere kadar her şey yer alacak. Shopstarwomen.com ilk etapta ev & yaşam, aksesuar, ayakkabı & çanta, kozmetik, giyim, çocuk, gıda ve yöresel olmak üzere 8 farklı kategori başlığında hizmet verecek.


DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN (Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili):
KADINLARIN İŞ HAYATINDAKİ GÖRÜNÜRLÜĞÜNE DESTEK OLUYORUZ
Shopstarwomen.com, özünde kadınların ürünlerini pazarlayarak gelir elde ettikleri bir e-ticaret sitesi. Shopstarwomen.com’u, Türkiye’nin birbirinden değerli yörelerine özgü değerlerin paylaşıldığı, kültür transformasyonunun yapıldığı bir dijital platform olarak konumlandırdık.

Shopstarwomen.com’un en büyük farkı, kadın üreticilerimizi üretim yerlerinde ziyaret edeceğimiz kültürel seyahatlerin de yer alması olacak. Bu sayede Shopstarwomen.com, Türk kadın üreticilerin ülke genelindeki tüketicilerle buluşmasına, farklı yörelere ait ürünlerin ve özelliklerin tanıtımına ve yabancı ziyaretçilerin Türkiye hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına yardımcı olacak.

ÜLKEMİZ VE DEĞERLERİMİZ GLOBAL ALANDA TANITILACAK
Hem e-ticaret hem de turizm ekonomisine de büyük katkı sağlayacak Shopstarwomen.com projesi ile üretici kadınların iş hayatındaki görünürlüğüne destek olurken ülkemizin ve değerlerimizin global alanda tanıtımına da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Farklı yörelerden ürünleri gören ve satın almak isteyen kullanıcılar, web sitemizde bu yörelere dair bir keşif yapma olanağı da bulacak. Bu aşamada Tatilsa ile yaptığımız iş birliği ile, kullanıcılar eğer isterlerse gezi planlarını yapabilecekleri ilgili sayfalara yönlendirilecek. Projemizde, çeşitli illerimizin valilikleri, belediyeler, dernekler gibi kadın girişimcileri destekleyen kurumlardan da bünyelerindeki üreticilerin ürünlerini sunabilmeleri için destek alıyoruz.

HERKESİ PLATFORMUMUZA DAVET EDİYORUZ 
Bizler bu toprakların kadınları olarak, her biri çok değerli olan yörelerimizde ve illerimizde el emeğimizi, fikirlerimizi üretime dönüştürüyoruz. Herkesi canlı, renkli ve interaktif www.shopstarwomen.com web sitemize bekliyoruz. Kadınlara destek olmak isteyen herkesi platformumuzu kullanmaya davet ediyoruz. Kadınların iş hayatındaki varlığını destekleyen tüm dernek, vakıf gibi kurumlar da e-ticaret sitemizden kurumsal toplu alışverişler yaparak Türkiye’nin üreten kadınlarına destek olabilirler.

Shopstarwomen.Com neyi amaçlıyor?
Türkiye genelinde, il bazında kadın üreticileri bir araya toplayarak Türk kadınının el emeği, göz nuru ürünlerinin yer almasını sağlayan shopstarwomen.com ile kadına ve ülkeye destek amacıyla yola çıkıldı. shopstarwomen.com; hem ülke hem de üreticilerin yöre ve ürünlerinin tanıtımını, satışını yapabilecekleri, gündelik hayata dair bilgiler, tarifler ve ürünlerinin hikâyelerinin yer alacağı farklı bir site. Organik gıdalar, yöresel ürünler, aksesuar, ev dekorasyon, kadın giyim, çocuk, kozmetik gibi pek çok kategori yer alacak. Aynı zamanda, bu platformda kadınları desteklemek isteyen tüm derneklerin, oluşumların, bireylerin toplu alımlarına açık.

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.12.2020 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları