KADINLAR, YÖNETİM KURULLARINA HAZIR

Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, YKKD YouTube kanalından herkese açık bir canlı yayın etkinliğiyle kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD) Danışma Kurulu Başkanı, Fiba Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin ve YKKD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Yaşargil’in ev sahipliğinde kutlandı. “BizHazırız” başlıklı panelde; iş dünyasından akademik dünya ve sivil topluma, her sektörde ve her kademede hazır kadınlar olduğu, bu oluşumları temsil eden fikir önderleri tarafından paylaşıldı. Kadının toplumsal hayatta statüsünün güçlendirilmesi yolundaki tespitler ve çözüm önerileri aktarıldı.


YKKD DANIŞMA KURULU BAŞKANI & FİBA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT ÖZYEĞİN:
HER UNVANDA EŞİT KADIN-ERKEK GÖRELİM

Etki alanımızı, toplumsal cinsiyet eşitliğini her kademede sağlayana kadar bonkör bir şekilde kullanalım. Şirketlerimizde her kademede, her ücret seviyesinde, her unvanda eşit kadın-erkek görene kadar bu konunun takipçisi olalım.


YKKD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Yaşargil:
CAM TAVANLARI KIRACAĞIZ

Cinsiyetimize sahip çıkacağız; ama cinsiyet rolümüzün içine hapsolmayacağız. Bize “Haddini bil” diyen cam tavanları kabul etmeyeceğiz ve kıracağız. Daha iyi bir gelecek için daha çok kadın lidere ihtiyaç var ve bunun için biz buradayız, varız, hazırız.


YKKD Danışma Kurulu Üyesi ve Üsküdar Üniversitesi İTBF Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan:
KADINLAR, İLHAM VERİYOR

Zamanın koşulları, biz kadınları eve ve tüketime yönlendirdi ve cinsiyetçi rollere hapsetti. Bugünün kadın liderliği, tarihte mücadele veren kadınlardan ilham alıyor. 


TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan:
EŞİTLİKÇİ ANLAYIŞI ÖNE ÇIKARMALIYIZ

Pozitif ayrımcılık yerine, eşitlikçi anlayışı öne çıkarmamız; samimiyeti sözlerin gücünde değil, sonuçlarda ve yasalarda aramamız gerekiyor.


Psikiyatrist, Yazar Dr. Gülseren Budayıcıoğlu:
KADININ MÜCADELE TARİHİ 100 YILLIK

Son 100 yıl, tarihin yirmi dört saatinin bir dakikası gibi. Kadının mücadele tarihi ise 100 yıllık. Kol gücüne ihtiyaç olmayan çağda olmamızın, kadına mücadelesinde avantaj sağlıyor.


KONDA Araştırma ve Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Ağırdır:
DAHA ÇOK KADIN LİDERE İHTİYACIMIZ VAR

Gönlünü ve zihnini aynı yönde birlikte çalıştırabilmenin anatomik gücü kadında. Daha iyi bir gelecek için daha çok kadın lidere ihtiyacımız var.

‘ŞİMDİ TAM ZAMANI’
YKKD mentor ve mentilerinin katkılarıyla hazırlanan “YKKD Kadınlar Günü” filminde, bu sene cinsiyet eşitliğinin önemi ve değişimin zamanının geldiği teması vurgulandı. Kurumlarının tepe yönetimindeki, farklı sektörleri temsil eden kadın ve erkekler, farklı mekânlarda, üzerinde mesajlar yazılı olan pankartlar kaldırarak “Yönetim Kurulları”nda cinsiyet eşitliğinin önemini ve değişimin zamanı geldiğini anlatıyor. YKKD mentor ve mentileri, tüm Türkiye’ye çağrı yaparak, “Genel kurullarda, yönetim kurullarına kadınları atamanın şimdi tam zamanı” mesajını iletiyor. 

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.04.2021 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları