HANGİ OTOMOBİL ALINIR?

Yeni bir otomobil satın alacak olsam, duygularıma hitap eden markalardan alırım. Sıkıcı markalardan almam. Hayatın içinden markalardan alırım. İkinci elini hiç düşünmem. Satılmazsa satılmasın. Birkaç sene sonra satmak için mi otomobil alıyorum? Sürmek için alıyorum.

Duygularım için alıyorum. Yarınım hiç olmayabilir, sahip olduğum bir şu an var; şimdi sizlere bu yazıyı yazarkenki an. O zaman demek ki, "İkinci eli para eder mi?" diye işe girenler, sıkıcı markalardan araç alanlardır. Bu insanlar, Porsche alabilseler de almazlar! İşte, hemen bugün gözünün yaşına bakmadan alacağım fiyat/performansı en iyi olan marka ve modeller, bu modellerin birkaç kelimeyle özeti...

SUV DÜNYASININ EN İYİLERİNDEN: Yeni Peugeot 3008
Duygulara hitap eden marka Peugeot!

Crossover'lar, SUV'lar... Onlara ne derseniz deyin. Daha yüksek bir sürüş konumu dışında nadiren dayandıkları, hatchback'ten (Peugeot 308) daha fazlasını sunarlar. 3008 ise ekstra boyutunu ve yüksekliğini gerçekten kullanışlı hissettiriyor ve şaşırtıcı derecede düşük boş ağırlığı ve kıvrak yol tutuşuyla, Peugeot 308 ile yarışır durumda.
SUV’ların tüm dünyadaki pazar dominasyonunu çoktan kabul ettik. Yollara bir yenisini daha eklemeyi düşünüyorsanız, her yerden önce Peugeot’ya bakın. Peugeot 3008 açık ara, en iyilerinden biri olmaya devam ediyor.
Örneğin, şerit içinde kalmanızı sağlayan yüksek teknolojik şerit takip sistemi o kadar iyi ki, sanki otonom giden bir araçtasınız hissiyatını veriyor. Tasarım unsurlarından yol tutuşuna, 3008 gerçekten en ince ayrıntısına kadar kullanıcı odağında düşünülmüş ve bu odağa sıkı sıkıya sadık kalınarak üretilmiş bir Fransız…

AĞUSTOS SICAĞINDA DONDURMA: YENİ NISSAN JUKE!
Bu nasıl güzel bir tasarım! Eski Juke’u hiç sevmezdim; ama yeni Juke’a bayıldım. Bir önceki Juke’a ne yapsam da alışamamıştım. Tasarımı, ön farları, tüm hatları benim için çok fazlaydı ; ancak yeni Nissan Juke, ilk bakışta gözlerinizi uzun süre ayıramayacağınız yeni bir güzel.  
Dış görünümü ötesinde, bütünsel anlamda Nissan markasıya ilgili hissettirdiği « Kaliteli sportiflik » ciddi anlamda çığır açan seviyede. Test ettiğim Juke’taki sportif vücudunuzu saran deri koltuklar, koltuk başlıklarındaki çok şık, trendi kulaklık görünümündeki « Bose » marka özel yapım ses hoparlörleri, ön ekran ve uçtan uca tüm kokpit sanki bir 911 sportifliği ve kalitesi içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Yanlış okumadınız, abartmıyorum Porsche 911!
Arka spotları, yandaki keskin sportif çizgiler, hemen hemen her şeyi o kadar oturmuş ve olgunlaşmış ki, sanki yeni Nissan Juke’a bir sanatçı dokunmuş. Ve harika bir eser ortaya çıkarmış. Her yaşta farklı düşünebilen her insan için bu otomobil « Hemen şimdi al » kıvamında eşsiz bir dost. Sürüş ve dinamikleri de uçtan uca iyileşmiş. Juke ismini aldığı bir müzik kutusu gibi, mobil eğlencenin ele sığan anahtarı!

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.08.2021 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları