DEĞİŞİM İÇİN YENİLİK ŞART

Değerli okuyucumuz;

Uzunca yıllardır sizlerle buluşmanın gururuyla 2019’da beğeneceğinizi umduğumuz birçok değişikliğe imza attık. Dergimizin konu başlıkları ve görsel konseptindeki farklılığa Instagram, Twitter ve Facebook’taki “sosyal medya” paylaşımlarımızı da ekledik. Resmi web sitemiz http://www.businesslife.com.tr/'yi sil baştan yeniledik. Haber içeriklerinin önce bir kısmına, ayın bir bölümünden sonra da tümüne portalımızda ulaşabileceksiniz.

***

2019’un ikinci sayısında neler mi var? Daha öncekiler gibi keyifli ve ilgiyle okuyacağınız 116 sayfa. “İŞ DÜNYASINA YÖN VERENLER” dosyamızda Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nihat Kırmızı, “liderlik ilkeleri”ni siz değerli Business Life okurlarıyla paylaştı.

***

“CEO AJANDA”da CEO’ların 24 saatine ışık tuttuk. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’ndan, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane’ye, Vakko CEO’su Jaklin Güner’den Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu’ya, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’den Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem’e kadar ünlü CEO'lar ritüellerini anlattı.

***

“CMO’NUN ROLÜ” başlığı altında “CMO’nun Gözü Dijitalde” konusuna yer verdik. Kiğılı Pazarlama Direktörü Gül Sağır Aydın, Pegasus Hava Yolları Pazarlama Direktörü Onur Dedeköylü, Vestel Yurtiçi Pazarlama ve Mobil Ürünler Satış Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Geçgel, İnci GS Yuasa Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gökçe Yılancıoğlu Tellici misafirimiz oldu.

***

“İK’NIN KEŞFİ”nde “Şirket Kültüründe Öncü Roller”e de kapı araladık. Pegasus Hava Yolları İK Direktörü Dilara Oğur, Panasonic Eco Solutions İK ve Kurumsal Gelişim Departmanından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mutlu Kutlu, Arkas Holding İK Direktörü Şengül Atalay, Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Betül Çorbacıoğlu Yaprak, Orka Holding Eğitim ve Geliştirme Müdürü Güray Kanlı stratejilerine açıklık getirdi.

***

“FİNANS”ta daha geniş tüketici kitlelerine erişimi sağlayan ve popüler hale gelen “Spor Sponsorluğu” üzerinde durduk. Artık birçok firma ve marka, farklı spor dalları aracılığıyla müşterilerine istedikleri mesajı iletebiliyor. Son dönemde gerçekleşen iş birlikteliklerinin bazılarını derledik.

***

Röportaj konuklarımız, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Açık Grubu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Hande Özay Yağcı, Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak ve “İş’te Kitap”a taşıdığımız Ortadoğu Holding İcra Kurulu Üyesi Nusret Kayhan Apaydın.

***

“Yazarlar” köşemizi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem onurlandırdı. Deloitte Türkiye Ortağı Sayın Ali Çiçekli’ye de Business Life ailesine “Hoş Geldin” diyorum. Onun bakış açısından, iş dünyamızın birçok kazanım ve çıkarımlar elde edeceğinden hiç şüphem yok.

***

“Teknoloji Çağı”nı Şubat 2019’da “Siber Direnç Kazanmanın 6 Yolu”yla okumaya başlayacaksınız. “İş Dışı Yaşam”da ise Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran ve ünlü gayrimenkul danışmanı eşi Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın Finlandiya seyahatinde yaşadıkları deneyimi bulacaksınız. Sevgi ve sağlıkla; keyifli okumalar… 

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.2.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları