BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN!

Editörün notları...

Rekabetin yoğun olduğu günümüzün dinamik iş yapılanmasında, stratejik hedeflere ulaşabilmenin, verimliliği ve sürekli gelişimi sağlayabilmenin yolu “takımdaşlık”tan geçiyor. Bu kültür, aynı hedefe odaklanmanın da doğal bir sonucu. Ancak böyle olduğu zamanlar sinerji oluşuyor ve güvenli bir ortam yaratılıyor. Biz de Business Life ailesi olarak, tam 9 yıldır her ay sizlerle buluşan dergimiz için “kalite”den ödün vermeden, ortak amacımız doğrultusunda enerjimizi birleştiriyoruz. 
***
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, bu münasebetle “Bir Gün Değil, Her Gün” mottosuyla Mart 2019 sayımızın içeriğinde “kadın”a odaklandık. “Liderler” dosyamızda “Yönetimde Kadın Vizyonu” başlığını ön plana çıkardık. Ali Ülker, Muzaffer Akpınar, Cansen Başaran Symes, Ümit Nazlı Boyner, Ebru Özdemir, Suzan Sabancı Dinçer, Zeynep Bodur Okyay, Hülya Gedik ve Gülden Yılmaz’ın bakış açılarını öğrenme fırsatı bulduk.
***
“CEO Ajanda” kategorimizde “İcracı Kadınları Destekleyen CEO’lar Neler Yapıyor?” sorusuna cevap aradık. Ahmet Cemal Dördüncü, Mehmet T. Nane, Canan M. Özsoy, Gamze Çuhadaroğlu, Sanem Oktar, Arzu Aslan Kesimer, Ayşegül İldeniz ile Jaklin Güner konuğumuz oldu.
***
“İK’nın Keşfi” kuşağımızda “Şirketlerde Eşitlik Nasıl Yükseliyor?” dedikten sonra istatistiki veriler ışğında “cinsiyet ve fırsat” eşitliği vurgularıyla karşılaştık. Karanlık noktaları aydınlatanlar arasında Çiğdem İçel, Dr. Şengül Atalay, Betül Çorbacıoğlu Yaprak, Banu Cengiz, Olivier Blum, Sinem Cesur ve Hande Genç de yer aldı.
   ***
“CMO’nun Rolü” dalımızda “Şirketlerin Mobilite Koltuğu”na dikkati çektik. Hande Özay Yağcı, Şükrü Bekdikhan, Aysel Özaltınok, Tolga Bizel ile Erdem Ertuna, verimliliği nasıl artırdıklarını anlattı.
    ***
Ekonomideki kırılganlık, bunun makro ve sektörel etkileriyle geçen 2018 yılının açıklanan şirket bilançolarına mercek tuttuk. Levent Çakıroğlu (Koç Holding), Mehmet Göçmen (Sabancı Holding), Kaan Terzioğlu (Turkcell), Hakan Ateş (DenizBank), M. Buğra Koyuncu (Logo Yazılım) ve Murat Gigin (Tekfen Holding) rakamlar eşliğinde konuştu.
    ***
“Kurumsal” dalında ise her daim desteklerini yanımızda hissettiğimiz “Basın Dostu İletişim Liderleri”ne kulak verdik. Ebru Ertan Bilge, Kaan Ünver, Ayşenur Aydın, Cengiz Halil Çiçek, Zuhal Şeker, Banu Karamuk, Arzu Deniz Aksoy, İlker Çelik, Seda Güler ve Burhan Denizli anlattı, biz dinledik.  
   ***
“Söyleşi”deki misafirimiz OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk. “İş Dışı Yaşam”da Senkronize Kayak Milli Takımı sporcularından Cem Hakko, Ender Alkoçlar ve Üstün Özbey var. “İş’te Kitap”ı ise Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç onurlandırıyor. 
   ***
“Sosyal medya” branşında “Instagram’da En Popüler 50 İş İnsanı” listelerken, Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, sosyal ağların turizme etkisinden bahsetti. “Dijital”de ise “Yapay Zekâ, Oyunun Kurallarını Yeniden Yazıyor” noktasında biz de hemfikir olduk…
Sevgi ve sağlıkla; keyifli okumalar…

Yayın Editörü
SAMİ ALTINKAYA

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.3.2019 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları