KARİYER YOLCULUĞU

Ülkemizin önemli şirketlerinde üst düzey görev değişimleri yaşandı. Business Life ailesi olarak kendilerine başarılar diliyoruz.


BULUŞ FİDAN TÜFEKÇİ - SAP TÜRKİYE FİNANS DİREKTÖRÜ
SAP Türkiye’nin Finans Direktörlüğü (CFO) görevine Buluş Fidan Tüfekçi atandı. 2018’den bu yana SAP Türkiye bünyesinde görev alan Tüfekçi, yeni pozisyonunda kârlılık, nakit ve risk yönetimi gibi stratejik alanların yönetiminden sorumlu olacak. SAP Türkiye’nin uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşması için çalışmalar yürütecek. 
EĞİTİM HAYATI 
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi’nde, MBA eğitimini tamamladı. 
KARİYER YOLCULUĞU
Kariyerine Hewlett-Packard’da (HP) finans analisti olarak başladı. Burada 10 yıla yakın süre Türkiye’de ve İrlanda’da ülke ve bölge üst düzey finans görevlerini üstlendi. SpenglerFox’ta ülke finans müdürü ve global mali kontrolördü. Microsoft Türkiye’de finans departmanında çeşitli üst düzey rollerdeydi. SAP Türkiye’ye, 2018 yılında ‘Finansal Kontrol Müdürü’ olarak katıldı.


LG’NİN YENİ CEO’SU BRIAN KWON
LG Electronics (LG)’de, LG’nin Mobil İletişim ve Ev Eğlence Sistemleri Şirketleri’nin Başkanı Brian Kwon, CEO olarak atandı. 
EĞİTİM HAYATI 
1976, Güney Kore/Busan doğumlu. Lisans derecesini Seoul National University’den aldıktan sonra Finlandiya’da, Aalto University’de MBA yaptı.
KARİYER YOLCULUĞU
56 yaşında. LG'de otuz yılı aşkın süredir önemli bir rol oynuyor. 1987'de Goldstar'a katıldı. 2014’te, LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi'nin Başkanı olarak terfi etmeden önce LG Galler'de İş Planlaması ve Denetleme Bölümü’nün Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda bulundu. 


VODAFONE’DA THIBAUD REROLLE DÖNEMİ
Telekomünikasyon sektöründe 25 yıllık uluslararası deneyime sahip olan Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.
EĞİTİM HAYATI 
Telecom Paris Tech (ENST) Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde master yaptı. Academy of Executive Coaching (AoEC) sertifikalı bir yönetici koçu. Arıcılığa ilgi duyuyor.
KARİYER YOLCULUĞU
Vodafone ailesine 2011’de katıldı ve Ocak 2012 itibariyle Safaricom Teknoloji Direktörü oldu. Bu görevi sırasında en iyi ses ve data şebekesini Kenya’daki 32 milyon müşterinin hizmetine sundu. Ülke genelindeki dijital dönüşümü desteklemek üzere Safaricom IT altyapısını başarıyla yeniledi ve M-Pesa mobil ödeme platformunu modernize etti. Ayrıca, teknoloji ekibine yetkinliklerini geliştirme imkânı veren Safaricom Dijital Akademi’yi hayata geçirdi. Vodafone’un “Teknolojide Kadın” programının da aktif bir destekçisi.


İLKAY KAYGANACI NESTLÉ TÜRKİYE İK GENEL MÜDÜRÜ
2011’den bu yana Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürü olarak görev yapan İlkay Kayganacı, Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdürü oldu.
EĞİTİM HAYATI 
1994 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. 
KARİYER YOLCULUĞU
Türkiye’de, kariyerine 2000’de Nestlé’de başladı. İthalat, İhracat, Satınalma ve Müşteri Hizmetleri alanında Tedarik Zinciri’nde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2004’te, Müşteri Hizmetleri ve Dağıtım Müdürü oldu. 2008’de satış bölümüne geçerek önce Özel İthal Ürünler’de Kanal İş Müdürü olarak çalıştı, sonrasında Grup Kategori Kanal Geliştirme Müdürü olarak atandı. “Hergün Koçluk” ve “Fasilitatör Network”ünün bir parçası olarak, organizasyonun gelişimine de destek oluyor.


MICROSOFT TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMA 
Microsoft Türkiye Çözüm Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine Cem Kubilay atandı.
EĞİTİM HAYATI 
1976 doğumlu. İlkokulu Ankara ve Trabzon’da, ortaokul ve liseyi Edirne Anadolu Lisesi’nde okudu. Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 
KARİYER YOLCULUĞU
Üniversite yıllarında yarı zamanlı olarak çalışmaya başladığı Migros Türk TAŞ’de bilgi işlem departmanında profesyonel iş yaşamına girdi. Migros Türk’teki 8 yıldan sonra, Teradata’ya danışman olarak geçti. 6 yılın ardından Profesyonel Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2012’de, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ne “Büyük Veri Ürün Ailesi Satış Sorumlusu” olarak Microsoft’a geldi. Orta Doğu ve Afrika, Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinde görev yaptı. Son olarak, 1.5 yıl Çözüm Grubu Teknik Grup Müdürü’ydü. Evli ve 2 çocuk babası.


STEFAN JENSEN - MAPFRE SİGORTA GENEL MÜDÜRÜ
Eylül 2018’den bu yana MAPFRE Sigorta’da COO (Chief Operating Officer) görevini yürüten Stefan Jensen “Genel Müdür” olarak atandı. 
EĞİTİM HAYATI 
İngiltere’deki Sheffield Hallam Üniversitesinde Uluslararası İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 
KARİYER YOLCULUĞU
2001’den bu yana MAPFRE Grup bünyesinde. Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, Bireysel Oto Sigortaları Başkan Yardımcılığı, MAPFRE Florida Başkan Yardımcılığı, Atlantik Bölgesi Başkan Yardımcılığı ve Bölge Direktörlüğü gibi birçok farklı pozisyonda çalıştı. COO unvanından önce Kuzey Amerika Bölgesi İş ve Müşteriler Başkan Yardımcısı’ydı.


MİKTAT KUZHAN - ATALIAN TÜRKİYE COO'SU
Türkiye’nin en büyük tesis yönetimi firmalarından Atalian Türkiye’nin COO pozisyonuna Miktat Kuzhan getirildi. Kuzhan; operasyonel hizmetler, birimler arası koordinasyon, işletim modelleri ve sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu olacak.
EĞİTİM HAYATI
Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. TESHİAD ve Tesis Yönetimi Derneği (TRFMA) Yönetim Kurulu Üyesi. İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.
KARİYER YOLCULUĞU
İş hayatına Şişecam’da üretim şefi olarak başladı. Ece Türkiye’de operasyon müdürü ve bölge operasyon müdürü görevlerinde bulundu. Son olarak Tepe Servis ve Yönetim’de genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.


Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz