2019'DA BİR HAFTA İZİN AL, 40 GÜN TATİL YAP!

2019'da seyahatseverler için birçok fırsat doğuyor. Çoğu hafta içine denk gelecek resmi tatillere eklenecek 7.5 izin günüyle toplam 40 gün tatile çıkılabiliyor. İşte planlarını önceden yapmak isteyenler için 2019 takvimi ve alternatif rotalar?

2019, kutlamalara ve anmalara katılmak, sevdikleriyle vakit geçirmek isteyenler için pek çok tatil fırsatını beraberinde getiriyor. İşte resmi tatillerin hangi tarihlere denk geldiği ve sunulan seyahat alternatifleri:

YENİ YILA SEYAHATLE GİRDİLER

Seyahat tutkunları, 1 Ocak 2019 tarihiyle yeni yıla güzel bir başlangıç yaptı. 31 Aralık 2018 Pazartesi izin kullananlar, 4 günlük dinlenme olanağı buldu. Yılbaşını farklı bir ilde eğlenerek ya da dinlenerek geçirenler olduğu kadar Dubai, Paris, Roma, Viyana, Amsterdam, Prag, Venedik, Barcelona gibi tek şehirli ve KKTC dahil, kısa yurt dışı turlar da tercih edildi. 

23 NİSAN’DA NEŞEYLE DOLUN!

Ebeveynler sömestri değerlendirebilecekleri gibi, çocuklarıyla beraber olmak için 23 Nisan Salı’yı (Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı) bekleyebilir. Hafta sonuyla 22 Nisan Pazartesi’nin birleşmesi, 4 günlük bir yolculuk anlamını taşıyor. Yakını tercih edenler ise KKTC gibi destinasyonlarda bayramın ve baharın tadını çıkarabilir. 

MAYISTA UZUN SÜRELİ MOLA!

Çarşamba kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sonrası perşembe ve cuma da izin alınması “5 günlük mola” demek. Yurt dışı promosyonu avantajının yanı sıra mevsimin  elverişli dolayısıyla kültür gezilerinin yine büyük ilgi görmesi öngörülüyor. Güney bölgeleri erkenden gözünü kestirenler ise buraya inerek ısınmakta olan denize girebilirler. Pazara rastlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Anıtkabir ya da Çanakkale rotası izlenebilir.

RAMAZAN’DA 6 GÜN!

Ramazan’da arife 3 Haziran Salı. Pazartesi 1, salı yarım gün izin kullanılabilirse 9 gün bayram edebilirsiniz! %40 talep artışı olacak erken rezervasyondan yararlanmak ve tasarruf etmek isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

KURBAN BAYRAMI AĞUSTOSTA

15 Temmuz Pazartesi, Şehit ve Gazileri Anma Günü dolayısıyla anma etkinliklerine iştirak edebilirsiniz. Kurban Bayramı, 10 Ağustos Cumartesi arifeyle başlıyor, 
çarşamba sona eriyor. Perşembe ve cuma izinle tatili 9 güne uzatmak mümkün. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın cumaya tesadüf etmesinden de faydalanabilirsiniz.

29 EKİM’DE KAPANIŞ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın salıya işaret etmesine pazartesi ara da eklenirse 4 günlük seyahat olanağı yakalanabilir. Yakın bölgelerde doğada yürüyebilir veya tek kentli kısa programlar gerçekleştirebilirsiniz.
 


Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz