- 28 DERECEDEKİ FİNLANDİYA DENEYİMİ

Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran ve ünlü gayrimenkul danışmanı eşi Evrim Kırmızıtaş Başaran, bir haftalık tatil için Finlandiya'daydı. Kuzey kutup çizgisinin geçtiği yere giden çift, -28 dereceye rağmen unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını söyledi.

Kendi alanlarında önemli işlere imza atan Başaranlar, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye geçti. Buradan uçakla kuzeye, Rovaniemi şehrindeki Santa Claus’a geldi. 

MAVİ KUTUP ÇİZGİSİNİ GÖRDÜLER

Çift, mavi kutup çizgisinin bulunduğu yere ulaştı ve burada hatıra fotoğrafları çektirdi. Bunun kendileri için eşsiz bir deneyim olduğunu belirten Başaranlar, “-28 dereceye karşın müthiş bir tatil oldu” dedi.

BUZ OTELİNDE KALIP HUSKY SAFARİ TURU YAPTILAR

Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz Oteli'nde kalan ünlü simalar, dünyanın en sevimli hayvanlarından olan 'Husky'leri görüp, Husky safari turuna katıldı.

GEYİK ETİ YEDİLER

Rovaniemi’nin küçük; ancak farklı tat tecrübeleri sunduğunu belirten tanınmış isimler, Restaurant Nili’de yedikleri geyik etinin lezzetli olduğunu söyledi. Anılan restoranın yöresel motiflerle dekore edildiğini aktaran çift, “Yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmakta yarar var” ifadelerini kullandı.
 


Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz